Zhotovenie oficiálneho erbu našej farnosti, 12. 5. 2019

Dňa 14. 5. 2019, práve pred rokom, nám otec biskup Mons. Štefan Sečka na kňazských rekolekciách, pri príležitosti 25. jubilea farnosti posvätil farský erb, ktorý navrhol a zaregistroval pán PhDr. Ladislav Vrtel. Erb, spolu s vlajkou, bol celý rok vystavený v kostole sv. Cyrila a Metoda na priečelí, pri schodoch pod oltárom. Veriaci si ho moli detailnejšie pozrieť. No však po roku sme opäť dali ťažkú zákazku zhotoviteľovi, už nám známym dreveným obrazovým plastikám Sv. Martina, ktorú tiež posvätil na Spišskej Kapitule otec biskup Mons. Štefan Sečka a drevenú obrazovú plastiku Fatimskej Panny Márie, ktorú posvätil dekan našich trstenských dekanátov vdp. Ján Marhevka. Drevená obrazová plastika erbu je vyhotovená v rovnakej veľkosti, ako už spomínané obrazy. Opäť je autorom pán Jozef Kovalik. Obraz je detailne vypracovaný. Po nedeľnej svätej omši som veriacim odprezentoval symboly, ktoré sa na plastike nachádzajú. Obraz je umiestnený na priečelí sanktuária, vedľa bohostánku. Pod ním je nainštalovaná erbová listina.