Zákaz slávenia bohoslužieb, 24.12.2020

Na základe Vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne, ktorú 23.12.2020 schválila regionálna hygienička RNDr. Mária Varmusová, je od 24.12.2020 až do odvolania zakázané sláviť verejné bohoslužby.
Povolené sú pohrebné obrady, obrad krstu, sobášny obrad, spoveď ľudí v nebezpečenstve smrti a spoveď ľudí v rizikových prevádzkach (zdravotnícke zariadenia a zariadenia sociálnych služieb).
Naďalej platí dišpenz slovenských biskupov od účasti na nedeľných bohoslužbách. Veľmi odporúčam sledovať sväté omše prostredníctvom televízie alebo rádia. Sväté omše budem slúžiť súkromne a na úmysly, ktoré boli nahlásené.
Zbierka na Dobrú novinu, ktorá bola ohlásená na sviatok sv. Štefana sa presúva na iný termín.
Počas dňa bude kostol otvorený pre súkromnú modlitbu od 08:00 do 16:00 hod. Aj napriek tejto smutnej správe, prajem všetkým farníkom požehnané, pokojné a milostiplné vianočné sviatky. S požehnaním Jaroslav Barta, farár farnosti Brezovica.
Príloha - Vyhláška Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne