Všetkých svätých a pamiatka zosnulých, 1. - 8. 11. 2016

Aj touto cestou sa chcem poďakovať svojim veriacim farníkom a deťom za veľmi dôstojné prežitie dušičkového času. Ako som už vo farských oznamoch vyhlásil, podmienky k získaniu plnomocných odpustkov za duše v očistci, tak som si všimol aj Vašu ochotu ich splniť. K sviatosti zmierenia pred sviatkom Všetkých svätých a pamiatkou zosnulých veriacich pristúpilo 418 penitentov, čo je o 28 viac ako minulého roku v tomto čase. Plný kostol a veľká účasť veriacich ma potešila a samozrejme aj povzbudila. Denne Vás pristúpilo k sv. prijímaniu cez tristo veriacich, kde rozdávali sv. prijímanie aj mimoriadni rozdávatelia. Chcem sa im za túto službu poďakovať. Na piatok po sv. omši som mal pripravené prekvapenie pre detičky našej farnosti, ale keďže fúkal silný vietor nedalo sa uskutočniť toto prekvapenie pri cintoríne - púšťanie balónikov. Mala to byť vyjadrená myšlienka že naše modlitby a prosby za duše v očistci stúpajú do neba. Keďže balóniky nechceli vzlietnuť, tak sme sa na novom cintoríne pomodlili desiatok sv. ruženca, Ktorý Ťa Panna v nebi korunoval.