Veľká noc vo farnosti, 18. – 21. 4. 2019

Od Kvetnej nedele sme aj my, naša farnosť, vstúpili do Veľkého týždňa. V nedeľu utrpenia Pána sme mali slávnostný vstup do chrámu, ako kedysi vošiel Pán Ježiš slávnostne do Jeruzalema. Zaspievali sme Pašie a poobede mali pripravenú krížovú cestu spoločenstvo modliacich sa matiek. Na Zelený štvrtok sme sa stretli kňazi celej diecézy so svojim otcom biskupom Štefanom, kde sme si obnovili kňazské sľuby a posvätili oleje k vysluhovaniu sviatosti.

Doma sme slávili pamiatku Pánovej večere, pri ktorej Pán Ježiš ustanovil sviatosť Eucharistie a sviatosť kňazstva. Predtým ešte kňaz umyl apoštolom nohy tak, ako to urobil Kristus svojim učeníkom.

V piatkových obradoch sme si uctili kríž a predniesli prosby nebeskému Otcovi.

O 21.00 hod. bola za nádherného počasia, pri splne mesiaca, krížová cesta a samozrejme celonočná a celodenná poklona pri Božom hrobe. Počas slávnostnej vigílie sme prežívali Pánovo zmŕtvychvstanie. Mali sme pripravených všetkých deväť čítaní, posvätenie krstnej vody a slávnostnú procesiu. V nedeľu sme slávnostne zaspievali hlasné Aleluja. Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým tým, ktorí prispeli akýmkoľvek spôsobom k peknému liturgickému sláveniu Veľkonočného trojdnia a teda slávenia Veľkej noci.