Ukončenie roku Božieho milosrdenstva v našej farnosti, 20. 11. 2016

Teší ma, že aj naša farnosť, spolu s inými farnosťami, prijala výzvy Svätého Otca Františka, našich otcov biskupov, dekanov i farárov a spoločne sme vytvárali jednotu prítomnosti Božieho milosrdenstva. Opäť moji veriaci vedomí si hĺbky Božej lásky spojenej so šírkou Božieho Milosrdenstva prežívali tento čas aktívne a nábožne vo svojich rodinách i vo farskom spoločenstve. Dôkazom tejto aktívnej činnosti je ich účasť na duchovných podujatiach. Okrem iných pastoračných aktivít sme prežili aj aktivity v súvislosti s Mimoriadnym Rokom Božieho milosrdenstva. Tak napr. 14.1. sme si vypočuli prednášku prof. ThDr. PaedDr. Františka Trstenského, PhD. na tému "Lukášovo evanjelium", 20.1. sme si v Krivej uctili relikvie sv. Terézie z Lisieux, 27.2. sme autobusom putovali na Spišskú Kapitulu, aby sme sa zúčastnili 95. výročia od prijatia biskupského úradu otcom biskupom Jánom, 5.3. sme celým obsadeným autobusom putovali na dekanskú púť do Krakova, 24.-25. boli naši miništranti okrem výletu aj na diecéznej púti miništrantov v Smižanoch, 29.6. sme s obsadeným autobusom putovali do Levoče na odpustovú slávnosť, 23.6. sme viacerými autami išli na odpustovú slávnosť do Krivej ku cti bl. sestry Zdenky, 6.8. sme u nás v kostole mali peknú prednášku HEDr. Ľubomíra Hromjaka, PhD. o biskupovi Jánovi Vojtašákovi. 20.8. sme opäť plným autobusom cestovali na dekanskú púť do diecézneho sanktuária Božieho Milosrdenstva v Smižanoch, 15.9. som so svojimi veriacimi putoval do Starých Hôr, kde sa mi dostala česť byť hlavným celebrantom na sv. omši, 9.10.-12.10. som letel so svojimi veriacimi na púť do Ríma. Prešli sme štyrmi hlavnými bránami bazilík. Bolo nás dvadsaťdva, 22.10. sme sa kňazi dekanátu zišli na púti k cti bl. sestry Zdenky v Krivej, 12.11. sme spoločne, zjednotené všetky farnosti dekanátu, uzatvorili bránu Božieho Milosrdenstva v Trstenej a na záver sme vo farnosti Brezovica dňa 20.11. ukončili slávnostne Mimoriadny rok Božieho milosrdenstva opäť pozvaním prof. PaedDr. ThDr. Františka Trstenského PhD., ktorý nás zaviedol svojou prednáškou do prostredia emauských učeníkov, ktorí spoznali Pána Ježiša pri lámaní chleba. Po prednáške sa s nami pomodlil Korunku a celkom na záver nám dal požehnanie so Sviatosťou Oltárnou. Úplná bodka na záver bol krásny spev našich spevákov, ktorý na moje prianie zaspievali celú pieseň MILOSRDNÝ. Ďakujem im za to. Bol to úžasný zážitok. Každú nedeľu, sme sa modlili v kostole sv. Cyrila a Metoda korunku k Božiemu Milosrdenstvu. Chcem sa ešte poďakovať všetkým svojim veriacim za skutočne aktívny prístup k týmto výzvam organizovaným Svätým Otcom a našimi otcami biskupmi. Nech pocítime Božiu lásku, Božiu prítomnosť a v nej aj Božie Milosrdenstvo. Všemohúci Bože aj naďalej žehnaj túto našu farnosť.