Rok sv. Jozefa a nová drevorezba v kostole, 13.12.2020

Po mojom príchode do farnosti niektorí veriaci prejavili túžbu zabezpečiť do kostola sochu sv. Jozefa, ktorý je patrónom celej Cirkvi, otcov, tesárov, robotníkov a zomierajúcich. O tomto zámere som sa porozprával s pánom Jozefom Kovalíkom, ktorý vyrezal drevené reliéfy, ktoré máme na stenách svätyne a on prejavil ochotu vyrezať aj obraz sv. Jozefa. Pomaly sme hľadali nejaké vzory a na jeseň tohto roka začal pán Kovalík obraz vyrezávať. Približne v čase, keď obraz vyrezal sme sa dozvedeli, že Svätý Otec František vyhlásil 8. decembra 2020 mimoriadny Rok sv. Jozefa. Svätý Otec tak urobil pri príležitosti 150. výročia vyhlásenia sv. Jozefa za patróna celej Cirkvi, ktoré urobil Pius IX. 08.12.1870. A tak sa tešíme, že mimoriadny Rok sv. Jozefa začíname s jeho drevorezbou v našom kostole. Nová drevorezba bola požehnaná v nedeľu 13.12.2020 v rámci svätej omše o 08:00 hodine. Svätý Jozef, oroduj za nás.