Posvätenie miestého cintorína, 11. 7. 2014

Dňa 11.7.2014 som posvätil na žiadosť p.starostu nový miestny cintorín. Obrad sa konal za účastí veriacich farnosti podľa smerníc benediktionala na mieste, kde budú v pokoji odpočívať telesné pozostatky obyvateľov a veriacich obce Brezovica. Cintorín je na vhodnom mieste neďaleko kostola sv. Cyrila a Metoda. Mnohí, ktorí sa ešte skôr boli prejsť na cintorín, opýtali sa ma, aká je to socha. Odpovedal som im tak ako som uznal za vhodné. Nikto so mnou nekonzultoval ako s cirkevnou autoritou a správcom tejto farnosti o tomto sakrálnom súsoší. Na cintoríne a to každom stojí kríž, na ktorom je na znak našej spásy ukrižovaný Spasiteľ sveta. Ako cirkevnej autorite našej farnosti mi to tam chýba. V rámci mojej kompetencie je na mieste povedať si svoje stanovisko. Cintorín je v celku pekný a vhodne upravený. Chcem sa poďakovať chlapom z obecného úradu, že vykonali dôstojné úpravy pred samotným posvätením.