Porciunkulové odpustky, 2. 8. 2014

Dňa 2.8.2014 sme putovali do františkánskeho kostolíka v Trstenej získať úplné odpustky vyplývajúce zo sviatku Porciunkuly. Veriaci na celom svete môžu získať plnomocné odpustky v deň odpustovej slávnosti, to znamená, že keď sa zúčastnia na sviatok titulu kostola toho ktorého kostola celej svätej omši, môže získať za obvyklých podmienok tieto odpustky. Skutok predpísaný na získanie odpustkov je nábožná návšteva kostola spojená s Modlitbou Pána (Otče náš) a vyznanie viery (Verím v Boha). Okrem toho treba splniť tri podmienky: sv. spoveď, sv. prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca (Otče náš, Zdravas Mária, a Sláva Otcu). Porciunkulové odpustky majú ten istý charakter milosti a preto aj na ne sa vzťahujú tie isté podmienky. Naša farnosť vo svojej hlbokej viere bola pripravená pod vedením svojho farára tieto porciunkulové odpustky získať. V sobotné ráno v deň sviatku, sme sa vybrali do františkánskeho kostola na svätú omšu. Brezovickí farníci obsadili skoro všetky lavice Božieho chrámu. Bolo nás okolo 150 pútnikov. Plný autobus a viacero osobných autách bolo prejavom našej vôle chváliť Boha. Chcem sa poďakovať mojím farníkom a pútnikom, že neostali ľahostajní a reagovali na výzvu a prosbu svojho farára získať tieto Porciunkulové odpustky.