Október - mesiac úcty k starším, 23. 10. 2016

Aj v tento rok si naša farnosť chcela pripomenúť tak nádherný deň ako je spomienka na tých, ktorí v živote veľa dokázali pre príchod novej generácie a teraz sú na zaslúžilom odpočinku. Milí moji starí, starší, chorí, osamelí priatelia - farníci. S láskou si chcem na Vás spomenúť ako Váš duchovný otec. Vy ste moje deti na ktoré nezabúdam a vždy som vám k dispozícii. Prejavy úcty a lásky k vám chcem vzdať vždy a to nie len v tomto mesiaci, ale počas všetkých vašich dni. Som veľmi rád, že sme sa v nedeľu 23.10. 2016 stretli v Božom chráme ako vždy každý rok na svätom ruženci. V tomto mimoriadnom roku Božieho milosrdenstva aj na korunke Božieho milosrdenstva. Chcem vám povedať, že aj naďalej vám budem u Boha vyprosovať do nastávajúcich dní vášho života veľa milosti. Budeme mať otcom biskupom Štefanom vyhlásený rok sv. Martina a bude ešte veľa príležitosti cez milosti tohto svätca našej diecézy vyprosiť dary Božieho požehnania pre našu farnosti. Ružence, ktoré som Vám daroval boli zakúpené v Ríme - na našej farskej púti a voňajú tak, ako tie ruže, ktoré patrili k tomuto daru - ružencu. Posvätené boli po modlitbe sv. ruženca. Nech Všemohúci Boh žehná túto staršiu generáciu, ktorá modlitbami vyprosila a ešte veľa vyprosí Božích milosti pre mladšiu a mladú generáciu našej farnosti.