Návšteva brezovičanov, 21. 8. 2014

Asi pred týždňom mi zatelefonoval brat v kňazskej službe pôsobiaci v košickej arcidiecéze vo farnosti Brezovica vdp. Pavol Ščerba a poprosil ma, či by bolo možné navštíviť našu farnosť a odslúžiť sv. omšu. So svojimi farníkmi sa rozhodol navštíviť Oravu na ktorej sa nachádza Oravský zámok a obec nosiacu rovnaký názov ako tá v ktorej spravuje svoju farnosť. Ja som svojim veriacim oznámil túto vizitáciu a aj oni prišli na sv. omšu. Dve brezovické farnosti a to z Východu a z Oravy sa zúčastnili na Eucharistickej obeti, ktorú slávili dvaja brezovický kňazi. Pri sv. omši som vzácnej návšteve sľúbil, že aj ja si nájdem nejaký dôvod a prídeme navštíviť pre zmenu mi ich. Asi najlepším dôvodom by bolo, keby som so svojimi farníkmi navštívil Spišskú Kapitulu, kde sa nachádza naša materská katedrála. Odtiaľ už je na skok navštíviť Brezovicu, ktorá sa nachádza v sabinovskom okrese.