Mikulášska akadémia, 5. 12. 2014

Milí moji priatelia a čitatelia našich webových stránok. Opäť, a to po dvoch mesiacoch sa k Vám prihováram slovom i fotoobjektom, aby som Vás informoval o dianí v našej, svätým otcom požehnanej, farnosti. Keďže práce bolo v čase adventu a vianočného obdobia neúrekom, teraz to chcem dobehnúť a začnem sv. Mikulášom. Aj naša farnosť sa teší spolu s deťmi na príchod sv. Mikuláša. Keď si mi dospelí zaspomíname na časy, keď sme prežívali radosť z príchodu tohto svätca, stali sa z nás nedočkavé deti. Našli sme v čižme raz zemiak, uhlík a podobne. No nakoniec vždy to bol sladký darček milujúcich rodičov, vlastne sv. Mikuláša. Aj v našej farnosti sme mali sv. Mikuláša a to v kostole. Na piatkovej akadémii, ktorá bola vo večerných hodinách si deti vypočuli životopis a príbehy o sv. Mikulášovi, zaspievali sme si a pomodlili sme sa. Vidieť radosť a rozžiarené očká 180-tich detí je veľké potešenie srdca. Sv. Mikuláš, oroduj za nás!