Kríže s korpusom Krista v škole 1. - 9. ročníka, 21. 10. 2016

V nedeľu 11.9. 2016 som mojim veriacim vo farských oznamoch položil na obidvoch sv. omšiach otázku: ,,Kto je za to, aby na prvom a druhom stupni 1. - 9. ročníka našej Základnej školy v Brezovici viseli na stenách na viditeľnom mieste kríže s korpusom Krista?" Veriaci farnosti jednoznačne zodvihli ruky na znak súhlasu. Pýtal som sa aj v každom ročníku deti, či s touto myšlienkou súhlasia. Odpoveď bola opäť jednoznačná. Veľmi ma to potešilo. S týmto súhlasnom a radostnou odpoveďou som sa zúčastnil 27. 9. 2016 plenárneho zasadnutia rodičov školy a tam som tak isto odprezentoval svoju požiadavku. Rodičia mi tiež dali súhlas. S týmto prieskumom som napísal na Radu školy list, ktorý aj touto cestou chcem zverejniť a poďakovať sa všetkým, ktorí mi pomohli zrealizovať túto myšlienku. V prvom rade Všemohúcemu Bohu, svojím veriacim, rodičom, deťom a členom Rady školy. Možno si poviete, prečo som zvolil takýto postup k zrealizovaniu myšlienky? Je dobre ak sa takáto vec rieši diplomatickou cestou, aby nikto nemohol zneužiť a spochybniť túto myšlienku a jej zámer cez rôzne debaty a poznámky. Kríže s korpusom - ako som sa zaviazal v liste zaslanom RŠ - zakúpim a v piatok 28. 10. 2016 na detskej sv. omši posvätím a odovzdám ich pánu školníkovi na zavesenie do tried. Teší ma, že od novembra tohto roku budú naše triedy zdobiť kríže ako znak našej spásy. Túto udalosť aj zaznamenám do farskej kroniky týmito slovami. Na podnet správcu farnosti veriaci súhlasili s myšlienkou zavesiť v triedach 1. - 9. ročníka kríže s korpusom Pána Ježiša, nášho Spasiteľa. Je to významný krok k splnenie požiadavky KBS, ktorá dala do úmyslu apoštolátu modlitieb aj toto svoje prianie: "Aby sa učitelia, študenti, žiaci i zamestnanci škôl usilovali v školskom roku vnášať prvky kresťanskej kultúry do svojho života i pracovného prostredia," Príloha č. 1. - žiadosť. Príloha č. 2. - odpoveď.