Kňazské rekolekcie - Spišská Kapitula, 9.11.2016

Dňa 9.11.2016 sa konali na Spišskej Kapitule celodiecézne kňazské rekolekcie. Prianím nášho otca biskupa Štefana bolo zjednotiť kňazov pri tom, čo je nám kňazom najvlastnejšie, pri sv. omši v katedrále a tak ukončiť mimoriadny rok Božieho milosrdenstva a otvoriť rok sv. Martina v našej diecéze. Účasť kňazov bola vysoká a teda všetci kňazi si pokladali za láskavú povinnosť počúvať svojho otca biskupa. Sv. omšu celebroval sídelný otec biskup Štefan spolu s emeritným pomocným otcom biskupom Andrejom. Kňazi zo všetkých farnosti našej diecézy koncelebrovali. Otec biskup vo svojej homílii zdôraznil takú sebareflexiu nás kňazov a pokračoval v príhovore týmito slovami: "Dostal som na jednej birmovke otázku od birmovanca Dominika, že čo urobím hneď ráno ako prvé keď vstanem. Odpovedal som, že sa pomodlím za tých, ktorých dnes stretnem a budem možno s nimi rozprávať." Veľmi pekná odpoveď. Ďalej otec biskup sa dotkol Apoštolskej exhortácie Pastores Dabo Vobis, kde v stati Amoris pastorális hovorí o úžitku kňaza v každej farnosti. Po sv. omši nasledovalo uzavretie Svätých Brán a otvorenie Roku sv. Martina. Druhá časť patrila prednáške prof. ThDr. Antona Tyrola, PhD., kde nám predstavil manuál k sláveniu Roku sv. Martina. Nasledovala prednáška Prof. ThDr. Františka Trstenského, PhD. k životu a úcte sv. Martina. Po nej nás kňazov biskupský úrad pozval na slávnostný obed do Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka. Po obede sa kňazi rozišli do svojich farnosti. Je to úžasná chvíľa, keď sa kňazi zjednocujú so svojím otcom biskupom. Zvlášť sa budeme častejšie zjednocovať v tomto roku sv. Martina, patróna našej diecézy.