Kňazské rekolekcie, 8. 11. 2017

Naším sídelným otcom biskupom Mons. Štefanom Sečkom bol vyhlásený jubilejný rok sv. Martina z Tours a to k 1700 – výročiu od jeho narodenia. Celá naša diecéza si uctila tohto svätca a patróna, pod ktorého patrocinium patríme. Diecéza usporiadala mnohé púte a teda s tým spojené pozvania každého dekanátu so svojimi farnosťami. Tak, ako v diecéze, tak aj vo farnosti sme naplno prežívali tento jubilejný rok sv. Martina. Prvý krát s úmyslom uctiť si aj relikvie svätca, putovali sme celý autobus 18. decembra 2016 na Spišskú Kapitulu posvätiť obraz vyrobený rezbárom Jozefom Kovalíkom, kde nám ho otec biskup posvätil. Boli sme autobusom s dekanskou púťou, opäť na Spišskej Kapitule, uctiť si sv. Martina. Aj v našom kostole sme si spolu so žiakmi našej školy uctili relikvie sv. Martina. Po každej sv. omši sme sa modlili litánie k sv. Martinovi, či už to bol bežný deň, alebo po nedeľných svätých omšiach.. A na záver jubilejného slávenia pre nás kňazov, bola púť k ukončeniu roku sv. Martina spojená s kňazskou rekolekciou. Po nádhernej sv. omši, ktorú otec biskup obetoval za nás kňazov, bola prednáška. Homíliu mal prof.. ThDr. Anton Tyrol, PhD. Potešila ma vysoká účasť kňazov. Teší ma, že sme tento jubilejný rok aj ako diecéza, tak aj naša farnosť prežili naplno. Sv. Martin, oroduj za nás!