Kaplnka Lurdskej Panny Márie, 25. 12. 2014

Už niekoľko rokov bojujeme s kaplnkou Lurdskej Panny Márie. Keď som prišiel do tejto farnosti, táto kaplnka bola v stave, kedy už bol najvyšší čas zasiahnuť a opraviť ju. Urobili sme jednoduché práce a kaplnku sme opravili len tak provizórne. Bola pekná, ale iba na chvíľu.  Práve  v tom čase, svätý otec Benedikt XVI. navštívil francúzske Marianské pútnické miesto. Ja som na nedeľnej sv. omši vyhlásil, aby si aj veriaci farnosti Brezovica prišli uctiť Lurdskú Pannu Máriu a tak sa spojili so svätým otcom v Lurdoch. Všímal som si, že počas celého nedeľného popoludnia prišiel pekný počet veriacich našej farnosti pokloniť sa Lurdskej Panne Márii. Potom nám táto kaplnka opäť veľmi navlhla a začal sa tvoriť zelený mach. Prešiel nejaký čas a kaplnku sme opravili kvalitnejšie. Teraz je opäť pekná vďaka finančnej a duchovnej podpore mojich veriacich. Lurdská Panna Mária, oroduj za nás!