Farský výlet s miništrantmi, 1. 9. 2014

Dňa 1. 9. v pondelok sme navštívili v poľskom meste Wieliczka soľnú baňu, ktorá zíva históriou a je sprístupnená ako múzeum. Ako som svojím miništrantom sľúbil, že ich vezmem aj tohto roku na výlet - sľub som dodržal. Minulého roku sme boli na výlete vo Vysokých Tatrách pri Teryho chate, ale nevyšli sme až k nej. Chýbalo nám niekoľko metrov. Tento výlet bol tak isto veľmi náročný. Vyše 3,4 km, tri hodiny sme kráčali v útrobách soľnej bane v hĺbke - 140 m pod povrchom. Moji miništranti a aj farníci mali obrovský zážitok. Z počiatku to boli len akoby podzemné chodby, ale potom sa na niektorých miestach ukazovali "soľné katedrály."  A bolo ich dosť. Aké nádherné banícke kaplnky sme navštívili. Mne sa to všetko skutočne javilo ako "soľné kráľovstvo." Dohromady nás na výlete bolo 56 ľudí spolu so šoférom p. Žulkom, ktorému chcem aj touto cestou poďakovať, že si na nás našiel čas. Najbližšiu cestu s ním plánujem do Národnej Mariánskej Svätyne Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Pevne verím, že aj moji farníci sa budú chcieť tejto púte zúčastniť.