Divadelné predstavenie o biskupovi Vojtaššákovi, 27.11.2016

Asi dva mesiace pred divadelným predstavením „Svojim anjelom dal príkaz o Tebe“ o živote a utrpení ctihodného otca biskupa Jána Vojtaššáka zákamenskými ochotníkmi som inicioval svojim veriacich, aby si našli čas a prišli do kultúrneho domu na divadelnú predstavenie. Zákamenský ochotníci prišli v dohodnutý termín na pozvanie farského úradu v Brezovici do Trstenej. Veľa som počul o tejto hre a to či už z vystúpenia v Poprade, alebo aj v Trstenej pred niekoľkými týždňami pre trstenčanov. Keďže poznám veriacich a účinkujúcich zo Zákamenného, nebol problém ich osloviť. Týchto ochotníkov má na starosti pani učiteľka Mgr. Zuzka Demková, spolu so svojim manželom a riaditeľom základnej školy v Zákamennom pánom Mgr. Pavlom Demkom. Sú to moji priatelia a preto nebol problém požiadať ich o kultúrny zážitok tohto druhu. Podmienkou bola vyhovujúca sála, kde sa bez problémov bude realizovať projekcia, kde je veľké javisko a zákulisie z obidvoch strán. Po uvážení som rozhodol, že bude dobré to prostredie kultúrneho domu, kde už túto scénku zahrali. Autobus bol bezplatný. Účasť do autobusu svojim podpisom potvrdilo okolo šesťdesiat veriacich. Do domu kultúry prišlo dohromady, aj na svojich autách, rovných 160 divákov. Keď som si urobil prieskum, tak z našej farnosti bolo 148 veriacich a dvanásti boli zo susedných farnosti. Dva týždne pred vystúpením som poprosil okolitých pánov farárov, aby mi vyhlásili v nedeľných oznamoch túto akciu. Oslovil som aj rodičov šiestakov, siedmakov, ôsmakov a deviatakov, aby poslali svoje dieťa na spomínané predstavenie. Účasť žiakov z týchto ročníkov bola tiež uspokojivá. Je dobré, aby sa aj tejto mladej generácii dostal do väčšieho povedomia rodák z Oravy otec biskup Ján Vojtaššák aj takouto formou. Touto cestou chcem pozdraviť a poďakovať ochotníkom zo Zákamenného za nádherný a emotívny zážitok a svojim veriacim za peknú účasť.