Dekanské uzatvorenie Brány Milosrdenstva v Trstenej, 12. 11. 2016

Opäť som mal radosť zo svojich veriacich, ktorí prijali dekanskú výzvu tlmočenú svojimi kňazmi vo farnostiach. Dňa 12.11. 2016 sme sa spoločne zišli na požehnanom mieste Svätej Brány v Trstenej. Veriaci vedomí si svojej hĺbky viery, spojenej so šírkou Božieho milosrdenstva, sa zúčastnili púte prezentovanej svätým Otcom pre celú katolícku Cirkev vo svete. K tomuto slávnostnému aktu uzavretia svätých brán boli pripravene Svätou Cirkvou aj rubriky a liturgický obrad. Veriaci chápajúc význam slávnosti sa zúčastnili na tejto liturgii. Veriaci z trinástich farnosti a štyroch filiálok sa zjednotili na modlitbách spolu so svojimi kňazmi a spoločne ešte vyprosovali milosti pre svoje farnosti, rodiny, manželstva, starých rodičov, rodičov, deti, vnúčatá atd. Bol som potešený, že z našej farnosti šiel plný autobus. Všetky miesta na sedenie a státie boli obsadene. Teda v autobuse bolo okolo šesťdesiatpäť ľudí. Mnoho veriacich bolo aj svojimi vlastnými autami. Kostol sv. Martina bol v Trstenej preplnený. Opäť sa tešíme výzve nášho otca biskupa Štefana a budeme pokračovať v týchto stredajších svätých omšiach. Dňa 11.11.2016 otec biskup na Spišskej Kapitule otvoril nový rok, Rok sv. Martina. Tešíme sa, že so živou vierou vyprosíme cez sv. Martina nové milosti.