139. výročie narodenia otca biskupa Vojtaššáka - Spišská Kapitula, 14. 11. 2016

Dňa 14.novembra 2016 naša farnosť Brezovica prijala pozvanie otca biskupa Štefana zúčastniť sa 139-ho. výročia od narodenia Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule. Z farnosti sme vyrazili v pondelok o 14:30 hod. Cestou sme sa pomodlili Korunku Božieho milosrdenstva a sv. ruženec. Na Kapitulu sme dorazili desať minút pred začatím sv. omše, takže sv. ruženec v katedrále sv. Martina sme už nestihli. Sv. omša začala o 17:00 hod. Celebroval ju náš sídelný otec biskup Mons. Štefan Sečka spolu s emeritným otcom biskupom Mons. Andrejom Imrichom. V homílii sa prihovoril HEDr. Milan Kerdík, kňaz z rožňavskej diecézy a člen Komisie historikov Kauzy blahorečenia Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka. Svätej omše sa zúčastnilo hodne kňazov hlavne z okolitých farnosti, no z Oravy sme boli len dve farnosti a to zo Zákamenného a my 16-násti z Brezovice tak, ako tomu bolo dňa 27.2.2016 pri 95. výročí prebratia biskupského úradu otcom biskupom Jánom. Svätá omša bola vysielaná v priamom prenose Rádia Lumen. Po sv. omši sme sa pofotili pri relikviári sv. Martina a pri hrobe otca biskupa Jána Vojtaššáka. Z Kapituly sme vyrazili o 18:40 hod., takže domov sme dorazili o 21:00 hod. Pane daj, aby sme si otca biskupa Jána raz uctievali na oltároch celého sveta.